You are here: Home / organizovanie podujatí / Ako pripraviť párty na poslednú chvíľu

Ako pripraviť párty na poslednú chvíľu

Chcete usporiadať párty pre priateľov, ale neviete si nájsť čas na jej prípravu? Nezúfajte. Kľúčom k úspechu je jednoduchosť. S trochou vynaliezavosti a štipkou organizačných schopností budete mať čoskoro skvelú párty za sebou.

Pozvánky a občerstvenie? Žiaden problém.

Pošlite pozvánky e-mailom. Alebo ešte lepšie pošlite e-mailom len text, znenie pozvánky. Nie ste online? Pošlite hromadnú SMS-ku. Veď kto povedal, že na večernú párty potrebuje pozvánky potlačené zlatým písmom na 300 gramovom štruktúrovanom papieri previazaným stužkou? Ak ide o párty na poslednú chvíľu, netrápte sa s oblečením, inštruujte priateľov, že bežný odev je presne to, čo sa očakáva. Netrápte sa priveľmi otázkou čo na seba.

Naplánujte párty na podvečernú alebo večernú hodinu. Vyhnete sa tak podávaniu kompletného menu. Postačí niečo malé na zahryznutie: fornetky, minipizza, alebo dve – tri klasické pizze s donáškou až ku dverám. Ďalej to môžu byť v minulom storočí obľúbené „jednohubky“ aj s takými tými farebnými špáradlami a lá šabličky, kuracie krídelka, nejaká zeleninka, pečivo a je to. Ak chcete, môžete pripraviť jednoduchú studenú misu (šunka, saláma, syr), alebo si ju objednajte!

Prečítajte si aj ako zebezpečiť cateringové služby.

Nepotrebujete ani extra stoly, či stoličky, vystačíte si s tým, čo máte doma k dispozícii. Taburetky, vankúše na zem alebo tulivaky. Jedlo naservírujte doprostriedka, tam, kam každý dočiahne. Hostia si už poradia. A čo sa servisu týka, postačia dezertné tanieriky, alebo jednorázový príbor: papierové či plastové tácky a poháre. Aj keď ja nie som ich fanúšikom, znečisťujú životné prostredie a nepáči sa mi to.

Požiadajte hostí, aby niečo priniesli so sebou: ako na pitie, tak aj na jedenie. Budete mať pestrejší stôl a bude z čoho vyberať.

Pripravte veľkú misu punču (môže byť aj bez alkoholu), grogu, alebo hrniec vareného vína a džbán s nealko nápojom. Prezraďte hosťom, čo sa bude piť a navrhnite im, aby si priniesli niečo z vlastných zásob, ak majú iné chúťky. Toto je jednoduchý, overený a lacný spôsob, ako zabezpečiť splnenie všetkých individuálnych potrieb.

Nezabudnite pustiť nejakú dobrú muzičku, len ako podmaz, navodí to atmosféru. Pre lepší efekt zapáľte sviečky, naaranžujte kvety do váz, stlmte stropné svetlá, zapáľte v krbe oheň.

Tipy na záver

Je lepšie ak máte po ruke viac druhov nealka, nie každý má chuť „vypiť si“.

Ak vám to počasie dovolí, urobte párty vonku. Nezobudíte svoje deti. Len pripravte nejaké deky a sprej na komáre.

Nestresujte, nemusíte absolvovať intenzívne jarné upratovanie pred každou párty. Postačí umyť riad (myčka), povysávať (robot), utrieť stôl a prach na policiach v obývačke (vy) a váš dom je dostatočne čistý pre párty. Ale ak chcete, a nestíhate, ešte vždy si môžete objednať upratovacie služby. Bavte sa a detaily pustite z hlavy. Nezabúdajte, že hostia sú tam preto, aby sa bavili, socializovali. Nie preto, aby kritizovali jedlo z donáškovej služby alebo prach na lustroch.

About Tatiana Leporis

I am Tatiana Leporis, marketing lady, who work for Lowe GGK now. worked for JandL, UNIT (current Tempest), CD Ogilvy, Slovnaft, Creo/Young & Rubicam in the past. I am interested in everything related to marketing strategies, inbound marketing and engagement marketing.

2 comments

  1. Výstižný, jasný článok :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top